zakamenne zakamenne zakamenne

 

 
27.05.2016
Parádny deň v Žiline
Prijímatelia sociálnej služby z DSS a ZPS Zákamenné sa dňa 27.05.2016 zúčastnili „Parádneho dňa“, ktorý sa konal v areáli Športového gymnázia v Žiline. Prijímatelia sociálnej služby si mohli zasúťažiť v pätnástich športových disciplínach.  Študenti gymnázia si pripravili bohatý program, v ktorom  vystúpili policajti a cvičení psy, požiarnici s hasičskými autami. Príjemné športové popoludnie bolo zakončené vyhlasením víťaza súťaže o ručne vyrobené tričká. Viac: TU
 
 
 
 
25.05.2016
Májowka 2016
Dňa 25.05.2016 sa prijímatelia sociálnej služby DSS a ZPS Zákamenné  z pracoviska Zákamenné zúčastnili stretnutia „Májowka 2016“, ktoré sa konalo v Dome Pomocy Spolecznej v Bulowicach v Poľsku. V rámci cezhraničnej spolupráce sa každoročne stretávame na vzájomných zahraničných stretnutiach, kde spoznávame kultúru a tradície oboch krajín.  
 
 
 
 
24.05.2016
Návšteva dobrovoľníkov
Dňa 24.05.2016 dobrovoľníci z občianskeho združenia V.I.A.C z Tvrdošína strávili príjemný deň s prijímateľmi sociálnych služieb v Zákamennom. Zasúťažili si športových disciplínach – futbal, hranie kolkov, stolný tenis, florbal. Dobrovoľníci v spolupráci s prijímateľmi sociálnej služby vytvorili plagát s farebnými otlačkami rúk prijímateľov sociálnych služieb a dobrovoľníkov na znak priateľstva. Viac: TU

 

 

 

20.05.2016
Turnaj v Boccia
Dňa 20.05.2016 sa prijímatelia sociálnych služieb DSS a ZPS Zákamenné zúčastnili VI. ročníka krajskej  športovej súťaže v   „ Boccia“ organizovanej pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja. Súťaž sa uskutočnila v Športovej hale Koniareň v Ružomberku a bola určená pre prijímateľov sociálnych služieb vo vekovej kategórii do 60 rokov zo zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Naši prijímatelia sociálnej služby sa umiestnili celkovo na  8 mieste. Srdečne blahoželáme :D
 
 
 
17.05.2016
Výlet v Liptovskom Mikuláši
Dňa 17.05.2016  sa prijímatelia sociálnych služieb  DSS a ZPS Zákamenné pracovisko Zákamenné a pracovisko Zubrohlava  zúčastnili prehliadky po historickom centre Liptovského Mikuláša .Najatraktívnejším miestom je 11 Naj historického centra mesta, ku ktorým sa viaže bohatá história a súčasnosť, slávne osobnosti a miesta. Prijímatelia sociálnej služby sa dozvedeli najzaujímavejšie fakty o Kostole  sv. Mikuláša, Centre Kolomana Sokola, Múzeu Janka Kráľa , Mikulášskej mučiarni, Župnom dome, Synagóge, Liptovskej galérii P.M. Bohúňa, Soche naša matka, Liptovskom múzeu  NKP Čierny Orol. Po prehliadke si prijímatelia sociálnej služby  oddýchli v okolí fontány Metamorfózy  v centre mesta. Viac: TU
 
 
 
12.05.2016
Návšteva z rádia Regina
Dňa 12.05.2016 navštívili DSS a ZPS Zákamenné redaktori rádia Regina - pán Páleš a pán Varošík. Návšteva bola príjemná, prijímatelia sociálnej služby porozprávali o činnostiach , ktoré v zariadení realizujú. Jeden prijímateľ sociálnej služby sa túžil odfotiť s redaktormi, pretože rád počúva rádio Regina a jeho snom bolo  sa stretnúť naživo s redaktormi rádia Regina.
 
 
 
 
 
 
12.05.2016
Grilovanie v záhrade zariadenia
Pekný majový deň využili prijímatelia sociálnej služby DSS a ZPS Zákamenné na opekanie v záhrade. Slnečné počasie využili aj na hranie futbalu v areáli ihriska.
 
 
 
 
 
 
 
 
10.05.2016
Pohybom ku zdraviu
Dňa 10.05.2016 sa prijímatelia sociálnych služieb DSS a ZPS Zákamenné - pracovisko Oravská Lesná  zapojili do pohybových aktivít a spoločne si zacvičili. Spoločné cvičenie a pohyb na čerstvom vzduchu počas slnečného jarného dňa navodilo príjemnú atmosféru a pocit radosti zo života.
 
 
 
 
 
 
 

 
10.05.2016
Jarné sadenie kvetov
Krásny májový deň využili prijímatelia sociálnych služieb DSS a ZPS Zákamenné – pracovisko Oravská Lesná na sadenie letničiek a muškátov, aby sa počas celého leta mohli tešiť z rozkvitnutej nádhery.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

9.5.2016

Kulinoterapia

Dňa 09.05.2016 sa prijímatelia sociálnej služby  DSS a ZPS Zákamenné – pracovisko Oravská Lesná stretli pri pečení jablkových a orechových koláčov. Pri príprave využili svoje recepty i cukrárske skúsenosti a na hotových dobrotách sa pohostili všetci prijímatelia sociálnej služby.
 
 
 
 
 
 
22.04.2016
Deň Zeme v Oravskej Lesnej
Prijímatelia sociálnej služby na pracovisku v Oravskej Lesnej si pripomenuli Deň Zeme veľkým jarným upratovaním okolia zariadenia. 
 

 

 

 

22.04.2016

Divadelné predstavenie pri príležitosti 70. výročia založenia Základnej školy v Zákamennom

Prijímatelia sociálnej služby z pracoviska Zákamenné prezentovali svoje divadelné predstavenie v spolupráci s Detským divadelným súborom Prvosienka na Slávnostnom programe pri príležitosti 70. výročia založenia Základnej školy v Zákamennom. 

 

 

 

12.-13.04.2016

Detský divadelný medveď

V priestoroch Bábkového divadla v Žiline sa uskutočnila  krajská súťažná postupová prehliadka detskej dramatickej tvorivosti – Detský divadelný medveď, ktorú pripravilo Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s mestom Žilina a Bábkovým divadlom Žilina. Prijímatelia sociálnych služieb DSS a ZPS Zákamenné spolu s DSS Prvosienka pri ZŠ Zákamenné sa po postúpení v okresnom kole v Dolnom Kubíne predstavili aj  v Žiline so svojím vystúpením. Nepodarilo sa im  postúpiť ďalej, avšak odnášajú si množstvo skúseností a zážitkov.
 
 
6.4.2016
Šachový turnaj 
Dňa 06.04.2016 sa dvaja prijímatelia sociálnych služieb z DSS a ZPS  Zákamenné zúčastnili VIII. ročníka šachovej súťaže pre žiakov stredných škôl a prijímateľov sociálnych služieb pod názvom „Šachový turnaj o cenu riaditeľa  Úradu Žilinského samosprávneho kraja.“ Tretie miesto sa podarilo získať aj nášmu prijímateľovi sociálnych služieb. Srdečne blahoželáme :D
 
 
 
 
 

21.03.2016

Pletenie korbáčov na Veľkú noc
Prijímatelia sociálnej služby z pracoviska Zákamenné sa každoročne pripravujú na Veľkonočný pondelok pletením korbáčov, ktoré si vlastnoručne vyrábajú. 
 
 
 
 
 
19.03.2016
Hodina Zeme 2016
Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Zákamenné sa v sobotu 19.marca 2016 zapojil do najväčšej celosvetovej kampane "Hodina Zeme", ktorej cieľom je zvýšiť povedomie verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút sa vytvára symbolika spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.
 
 
 
 
18.03.2016
Oslava narodenín a menín prijímateľov sociálnych služieb v mesiaci MAREC 2016
V mesiaci marec oslavoval okrúhle výročie - 50 rokov,  aj náš prijímateľ sociálnej služby Jakub. 
Prajeme všetko najlepšie :-) Viac: foto. 
 
 
 
 
 
 
14.03.2016
"Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb " - výstava 
V priestoroch foyera Úradu Žilinského samosprávneho kraja sa konal už 8. ročník výstavy: "Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb". Cieľom výstavy bola prezentácia prác a výrobkov s veľkonočnou tematikou klientov zariadení sociálnych služieb ŽSK. Aj naši klienti tu vystavujú svoje výrobky, ktoré vyrábali počas pracovnej terapie v drevárskej a kreatívnej dielni zariadenia. 
 
13.03.2016

Divadelná súťaž: "O erb mesta Dolný Kubín" 

,,Žijeme len raz“, nie je len motto, ale aj názov novej pohybovej divadelnej inscenácie, ktorá mala svoju premiéru 13.marca 2016 na 34.ročníku O erb mesta Dolný Kubín, kde sa predviedlo 12 divadelných súborov z celej Oravy. Súbor s názvom ,,Prvosienka a stratení chlapci“ tvorí 19 žiačok Základnej školy Jána Vojtaššáka Zákamenné a 5 klientov Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov Zákamenné. Pôvodný súbor ,,Prvosienka“ je úspešný divadelný súbor, ktorý vedie pani učiteľka a režisérka Zuzana Demková a ten má za sebou súťaže nielen na Slovensku, ale aj divadelné festivaly v Chorvátsku, Kanade, Nemecku či dokonca v Japonsku. No v roku 2015 sa rozhodli ukázať a hlavne odovzdať to, čo vedia práve klientom Domova sociálnych služieb v Zákamennom, ktorým sa venuje bývalá divadelníčka Prvosienky- Soňa Baleková. A tak vznikol divadelný súbor, v ktorom klienti môžu ukázať svoje perfektné herecké nadanie a hlavne je to priestor, kde sa vytvoril medzi divadelníkmi vzťah. A práve ten ocenila odborná porota na súťaži O erb mesta Dolný Kubín a udelila tomuto súboru zaslúžené 1.miesto. Toto divadelné predstavenie je výnimočné v tom, že predstavuje spojenie tvz. dvoch svetov: svet klientov sociálnych služieb a ten náš, v ktorom sa často zatvárame za brány vlastného egoizmu a opovrhnutia. A práve túto myšlienku vniesli do predstavenia ,,Žijeme len raz“, ktoré jednoducho treba vidieť! Divadelníci sa ale spoločne pustili do práce, pretože ich najbližšie čaká 12.-13. apríla 2016 Divadelný medveď v Žiline- krajská súťaž divadiel. Pevne veríme, že si svoje prvenstvo obhája. 

09.03.2016
Divadelné predstavenie KLAUNIÁDA
Prijímateľov sociálnych služieb na pracovisku v Zákamennom navštívilo "Divadlo zo šuflíka" so svojím divadelným predstavením KLAUNIÁDA. Príbeh bol o klaunovi, ktorý nebol spokojný so svojím zamestnaním a skúša iné povolania. Príbeh s poučným koncom sa prijímateľom sociálnych služieb veľmi páčil a tešia sa na ďalšie predstavenie. 

 

 

12.02.2016
Výroba "valentínok"
Vlastnoručne vyrobené "valentínky" zvládne takmer každý. Nie sú len originálne, ale s milým vyznaním napasovaným na mieru obdarovanému priam dokonalé. Naše prijímateľky sociálnej služby na pracovisku Zubrohlava, si takéto "valentínky" vyrobili v rámci tvorivej dielne. 
 
 
11.02.2016
Svetový deň chorých 
V rámci uspokojovania spirituálnych potrieb sa prijímatelia sociálnej služby na pracovisku v Oravskej Lesnej spoločne stretli na sv. omši, ktorú prišli do zariadenia odslúžiť dvaja katolícki kňazi. Všetci si pripomenuli Svetový deň chorých a všetkým bola udelená sviatosť pomazania chorých.
 
 
04.02.2016
Fašiangy v Oravskej Lesnej 
Viac: TU.
 
 
 
 
 
 

04.02.2016
Snehové kráľovstvo v Turí
Prijímatelia sociálnych služieb z DSS a ZPS Zákamenné sa zúčastnili družobnej akcie s CSS Tau Turie pod názvom: "Snehové kráľovstvo", ktorá sa uskutočnila v Kultúrnom dome v obci Turie. Viac: foto. 

 

 

27.01.2016
Maškarný ples 2016
V priestoroch zariadenia v Zákamennom sa uskutočnil tradičný Maškarný ples 2016. Pozvanie prijali aj prijímateľky sociálnych služieb z pracoviska Zubrohlava. Všetci prijímatelia sa predviedli v prekrásnych maskách. Nechýbal pochod masiek, kde sa každá maska predstavila. Porota vyhodnotila tri najkrajšie masky, ale pri hodnotení všetky masky boli víťazmi, preto každá maska bola ocenená sladkým darčekom. Nefalšovaná fašiangová zábava pokračovala do neskorého popoludnia. J   Viac: foto.
 
21.01.2016
Páračky v Zákamennom
V Klube Jednoty dôchodcov v Zákamennom sa konali miestne páračky, na ktorých sa zúčastnil aj náš prijímateľ sociálnej služby v rámci individuálneho plánovania. Na páračkách sa stretol so svojimi známymi i bývali pracovníkmi zariadenia. 
 
 
 
21.01.2016
Zimná záhrada
Keďže táto zima je "skúpa" na sneh, veľmi sme sa potešili aj tomu trošku snehu, čo nám v januári na Orave napadol. A preto sme si ho hneď aj užili. Postavili sme symbol zimy - snehuliaka, trošku sa poguľovali a strávili deň v zasneženej záhrade v areáli zariadenia. Viac: foto. 
 
 
 
29.12.2015
Návšteva Jednoty dôchodcov Zákamenné
Prijímateľov sociálnych služieb v DSS a ZPS Zákamenné navštívila so svojím programom miestna Jednota dôchodcov. Predstavili sa s prednesom básní a zaspievali vianočné pesničky. 

 

 

 

December 2015
Čas Vianočný na pracovisku v Zubrohlave 
Viac TU a TU .
 
 
 
 
 
 
20.12.2015
Vianočná akadémia 2015
Žiaci zo Základnej školy Zákamenné si pár dní pred najkrajšími sviatkami v roku pripravili pre obyvateľov Zákamenného Vianočnú akadémiu, ktorá všetkých naladila na tú pravú vianočnú atmosféru. V programe odzneli vianočné piesne a deti sa predviedli s peknými tanečnými kreáciami. Počas akadémie vystúpili aj naši prijímatelia sociálnych služieb s divadelným predstavením, ktoré si nacvičili v rámci dramatoterapie, spolu s členmi Detského divadelného súboru Prvosienka pri Základnej škole Zákamenné. Viac: foto.  

 

19.12.2015
Vianočné trhy v Zákamennom
Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Zákamenné prezentovalo výrobky, ktoré tvoria prijímatelia sociálnych služieb v rámci terapií, na miestnych Vianočných trhoch v Zákamennom. 

 

 

 

18.12.2015
Zdobenie vianočných stromčekov na pracovisku v Oravskej Lesnej

Prijímatelia sociálnych služieb zo zariadenia v Oravskej Lesnej sa spoločne stretli pri zdobení vianočných stromčekov. Vianočnou výzdobou, ktorú sami vyrobili, vyzdobili aj interiér zariadenia.

 

 

 

 

16.12.2015
Vianočné vystúpenie detí zo ZŠ Zákamenné
Žiaci zo Základnej školy Zákamenné sa predstavili v priestoroch zariadenia so svojím Vianočným pásmom. Program obohatili spevom kolied v sprievode hustí a harmoniky. Na záver našich prijímateľov sociálnych služieb potešili sladkými medovníčkami. Viac: foto. 

 

 

 

02.12.2015
"Vianoce našimi rukami 2015" - výstava 
Žilinský samosprávny kraj organizuje už 9. ročník výstavy: "Vianoce našimi rukami". Cieľom výstavy je prezentácia prác a výrobkov prijímateľov sociálnych služieb zariadení sociálnych služieb. Aj prijímatelia nášho zariadenia tu vystavujú svoje výrobky z dreva, papiera a prírodných materiálov, ktoré vyrobili v rámci terapií a záujmovej činnosti. 

 

 

03.12.2015
Stolnotenisový turnaj v Tvrdošíne
Dvaja prijímatelia sociálnych služieb sa zúčastnili na prvom ročníku Mikulášskeho stolnotenisového turnaja, ktorý zorganizovalo Centrum sociálnych služieb Orava Tvrdošín. Viac: foto. 

 

 

 

04.12.2015
Mikuláš
Svätý Mikuláš ani tento rok nezabudol na našich prijímateľov sociálnych služieb. Každého obdaroval sladkou drobnosťou. A tak jeho príchod vniesol medzi prijímateľov okrem veselej nálady aj prvý silnejší závan vianočnej nálady, ktorá panuje už od začiatku decembra a vyvrcholí Vianočnými sviatkami. Viac: foto.

 

 
 

25.11.2015
Katarínska zábava v Novoti
Prijímatelia sociálnych služieb z pracoviska v Oravskej Lesnej prijali pozvanie na „Katarínsku zábavu“, ktorú organizovalo Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Novoť. V Kultúrnom dome v Novoti sa zabávali a tancovali spolu s prijímateľmi sociálnych služieb zo sociálnych zariadení z okresu Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín. Všetci boli očarení z úžasnej a neopakovateľnej atmosféry počas tohto podujatia a prežili nádherný deň plný smiechu, tanca, spevu a spomienok na mladosť.
 
24.11.2015
Katarínske posedenie v Oravskej Lesnej
Deň pred "Katarínou" 
prijímatelia sociálnych 
služieb z pracoviska v 
Oravskej Lesnej sa 
spoločne stretli na
tradičnom Katarínskom 
posedení. Všetci sa 
pohostili na vynikajúcich 
dobrotách, ktoré im
pripravili kuchárky. Tiež si 
zaspievali a niektorí i 
zatancovali. Pri tejto 
príležitosti sme tiež 
spoločne oslávili všetkých 
oslávencov, ktorí oslavujú 
svoj sviatok v novembri.
 
 
21.11.2015
Boli sme na koncerte KANDRÁČOVCOV
V Kultúrnom dome v Oravskej Lesnej sa dňa 21.11.2015 konal koncert Kandráčovcov, ktorého sa zúčastnili aj prijímatelia sociálnych služieb z pracoviska v Oravskej Lesnej. Počas koncertu sa zabávali, aj si zaspievali  a po umeleckom zážitku sa s umelcami aj spoločne odfotografovali a odniesli si drobné pozornosti, ktorými ich Kandráčovci obdarovali.
 
 

19.11.2015
Katarínska zábava s CSS TAU Turie
V tento deň sa v Kultúrnom dome v Zákamennom uskutočnila tradičná Katarínska zábava, ktorá sa niesla v ľudovom štýle. Opäť po roku sme u nás privítali našich priateľov z družobného zariadenia Centra sociálnych služieb TAU z Turia. V rámci programu vystúpili naši divadelníci s predstavením „Farebný svet“ a Jednota dôchodcov Zákamenné. Okrem tanečnej zábavy boli pre prijímateľov sociálnych služieb pripravené rôzne súťaže a hry. Viac: foto.
 

11.11.2015
Halový futbalový turnaj v Liptovskom Hrádku  
Dňa 11.11.2015 sa prijímatelia sociálnych služieb DSS a ZPS Zákamenné zúčastnili na 2.ročníku halového futbalového turnaja prijímateľov sociálnych služieb vybraných zariadení sociálnych služieb Žilinského samosprávneho kraja, ktorý zorganizovalo Centrum sociálnych služieb EDEN Liptovský Hrádok v Mestskej športovej hale.
 
 

26.10.2015
Október - mesiac úcty k starším
Pri príležitosti "Októbra - mesiaca úcty k starším", boli na pracovisku v Oravskej Lesnej potešiť našich prijímateľov sociálnych služieb detičky z miestnej materskej škôlky. Okrem pekného kultúrneho programu všetkých obdarovali aj vlastnoručne vyrobenými darčekmi.  

 

 

23.10.2015
Jarmok v Námestove
Prijímatelia sociálnych služieb navštívili Šimono-Júdsky jarmok v Námestove. 
 
 
 
 
 

22.10.2015
Domov domovu 2015
"Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom tvojho života" (M.Twain).
Prijímatelia sociálnych služieb z pracoviska Oravská Lesná sa zúčastnili VII. ročníka kultúrneho podujatia "Domov domovu", organizátorom ktorého bolo Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Dolný Kubín. Toto podujatie obohatili spevom ľudových piesní za sprievodu heligonkárov. 
 
 

14.10.2015
Zlatá rybka
S divadelným predstavením "Zlatá rybka" k nám zavítalo Divadlo zo šuflíka. Predstavenie sa všetkým páčilo, za čo poďakovali veľkým potleskom. 
 
 
 
 

7.10.2015

Žilinský Oskar 2015
11. ročník krajskej súťažnej prehliadky dramatického, hudobného, speváckeho a tanečného umenia klientov zariadení sociálnych služieb Žilinského samosprávneho kraja sa konal pod organizačným zabezpečením CSS TAU Turie. Naši prijímatelia sociálnych služieb spolu s dievčatami z detského divadelného súboru Prvosienka pri ZŠ a MŠ Zákamenné si v rámci dramatoterapie nacvičili divadelné predstavenie s názvom Farebný svet. Cez hru s farbami vyrozprávali príbeh o tom, že ešte je nádej vrátiť zmysel životu okolo nás. Porotu sme zaujali, a získali sme 1. miesto. Viac: fotočlánok.

25.9.2015
Šarkaniáda
Príjemné septembrové popoludnie si prijímatelia sociálnych služieb DSS a ZPS Zákamenné spríjemnili výrobou šarkana. Vyzdobeného šarkana si púšťali v záhrade zariadenia. 

 

 

 

23.9.2015
Grilovanie a športovanie
V tento deň sme ešte využili pekné počasie na to, aby sme v záhrade zariadenia strávili super deň pri grilovačke a športových aktivitách. 

 

 

 

21.9.2015

Návšteva kostolíka
Naši prijímatelia sociálnej služby z pracoviska Oravská Lesná strávili príjemné chvíle blízko neďalekého kostolíka sv. Anny v Oravskej Lesnej. Kostolík pravidelne navštevujú a spoločne sa modlia pri soche Panny Márie, kde si napĺňajú spirituálne potreby. 
 
 
 
11.9.2015
Výstava - "Za oknami našich zariadení"
DSS a ZPS Zákamenné prezentuje výrobky svojich prijímateľov sociálnych služieb na 5. ročníku tejto výstavy. Výrobky sú s jesennou tematikou. Výstavu oraganizuje ŽSK v dňoch 11. - 29. septembra 2015 v priestoroch foyera Úradu Žilinského samosprávneho kraja. 
 
 
 
10.-11.9.2015
Tábor sebaobhajoby
V priestoroch penziónu Talisman v Rajeckých Tepliciach sa konal "Tábor sebaobhajoby", ktorý zorganizovalo Centrum sociálnych služieb TAU Turie. Na tomto tábore sa zúčastnili aj 2 prijímatelia sociálnych služieb z pracoviska Zákamenné a 2 prijímateľky sociálnych služieb z pracoviska Zubrohlava. Počas tábora sa predstavili jednotlivý účastníci s vlastnou prezentáciou, kde rozprávali o sebe, o svojich skúsenostiach, zážitkoch, záujmoch i plánoch do budúcnosti. Súčasťou tábora bola aj návšteva kúpeľov Aphrodita. V rámci tvorivých dielní si účastníci vyrobili a ozdobili vlastné fotoalbumy. Cieľom kurzu bola stimulácia kognitívnych funkcií a verbálneho prejavu,rozvoj sebapoznania a medziľudských vzťahov, získavanie nových vedomostí a zručností. Viac.: foto.

20.8.2015
Letné posedenie na záhrade - pracovisko Zubrohlava
Krásny slnečný deň sme využili na celodenné posedenie na záhrade, kde sme varili guláš a opekali. Popritom sme oslávili okrúhle výročie - 60 rokov našej Milky a meniny klientok. Srdečne blahoželáme :-) 

 

 

 

19.8.2015
Živčáková - pútnické miesto
Naši prijímatelia sociálnych služieb navštívili pútnické miesto Turzovka - Živčáková. Zúčastnili sa na svätej omši a cestou späť si nabrali vodu z prameňov. Viac: foto.